aghaei
11 بهمن 1401 - 18:24

افتتاح ۱۰۵۳ پروژه با اعتبار ۵۶۳۳ میلیارد تومان در استان زنجان

زنجان-استاندار زنجان از افتتاح ۱۰۵۳ پروژه با اعتبار ۵۶۳۳ میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر داد.

محسن افشارچی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: امسال یک هزار و ۵۳ پروژه با اعتبار ۵ هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان و ارزش ارزی ۲۱.۲۵ میلیون یورو در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه ۳۹ پروژه به ارزش ۳۰۲ میلیارد تومان در بخش آموزشی، فرهنگی، ورزشی و بهداشت افتتاح می‌شود، ابراز کرد: پروژه‌های بخش عمران روستایی نیز در ۳۱۰ روستا با اعتبار ۳۷۷ میلیارد تومان و ۱۰۴ پروژه عمران شهری با اعتبار ۴۱۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار زنجان بیان کرد: ۳۷ پروژه قابل افتتاح در حوزه برق با اعتبار ۱۳۲ میلیارد تومان، ۱۱۶ پروژه در حوزه آب با اعتبار ۲۲۶ میلیارد تومان، ۹۷ پروژه در حوزه گاز با اعتبار ۱۱۱ میلیارد تومان و ۱۹ پروژه به ارزش ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در بخش صنعت تدارک دیده شده است.

وی پروژه‌های قابل بهره‌برداری در حوزه راه و مسکن را ۳۳ مورد به ارزش ۲۸۱ میلیارد تومان برشمرد و گفت: ۲۵ پروژه با اعتبار ۱۳۱ میلیارد تومان در بخش دانش‌بنیان و فناوری و ۴۷ پروژه با اعتبار ۷۵۶ میلیارد تومان نیز در بخش کشاورزی افتتاح خواهد شد.

افشارچی تأمین مسکن خانواده‌های ۴ قلوها به ارزش ۳ میلیارد تومان، افتتاح ۷ مدرسه و اجرای ۲ پروژه شامل تجهیز ۱۳ پژوهشسرا و ترمیم و آسفالت پشت بام ۷۵ مدرسه ۵۷ میلیارد تومان، افتتاح مجتمع خدماتی، رفاهی الماس غرب با ۱۹۶ میلیارد تومان و افتتاح ۱۲ پروژه میراث فرهنگی و گردشگری به ارزش ۱۰ میلیارد تومان، افتتاح مرکز خدمات جامع بهداشت شهری شماره ۷ زنجان همزمان با دو مرکز دیگر در شهرستان‌های سلطانیه و ایجرود (اغلبیک سفلی) و افتتاح یک مرکز فوریت پزشکی چایرلو با اعتبار ۲۳ میلیارد تومان و افتتاح همزمان ۱۲ پروژه ورزشی به ارزش میلیارد تومان ۱۱.۵ را از جمله طرح‌های مهم در روز نخست افتتاح‌ها عنوان کرد.

وی تصریح کرد: تجهیز دهیاری‌های استان به ماشین آلات سبک و سنگین تعداد ۲۴ دستگاه با ۷.۱۶ میلیارد تومان، افتتاح پروژه‌های عمران روستایی شامل: آسفالت ریزی، زیرسازی، جدولگذاری، سنگ فرش و ... به ارزش ۳۶۱ میلیارد تومان و افتتاح ۳۷ پروژه صنعت برق طی عملیات ۵۸۹ ریز پروژه در سطح استان در ۵ محور ذیل: شامل اصالح و بهسازی تبدیل شبکه‌های مسی به کابل خودنگهدار، پروژه‌ های اصلاح و بهسازی و توسعه و احداث شبکه‌های برق روستایی، پروژه‌ های توسعه و احداث شبکه جهت تامین برق متقاضیان جدید و بهبود پایداری شبکه، پیک سایی و احداث یا اصلاح روشنایی در دهه فجر در دستور کار قرار دارد.

استاندار زنجان یادآور شد: بهره‌برداری از طرح آبرسانی به ۱۱۰ روستای استان با ۱۰۸ میلیارد تومان، بهره‌برداری از سامانه تأمین آب اضطراری شهر زنجان با حفر و تجهیز ۱۰ حلقه چاه آب با ۵۰ میلیارد تومان، تکمیل آبرسانی به ۴ شهر شامل ابهر، گرماب، خرمدره و چورزق با ۸ میلیارد تومان و بهره‌برداری از ساختمان مرکزی شرکت آبفای استان با ۶۰ میلیارد تومان در بهمن ماه پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: افتتاح شبکه گازرسانی به ۴۱ روستا در سطح استان با ۸۵ میلیارد تومان، افتتاح پروژه گازرسانی به ۵۴ واحد تولیدی و صنعتی در سطح استان با ۱۱ میلیارد تومان، افتتاح پروژه خط تغذیه تقویتی جنوب شهر زنجان به ارزش ۱۲ میلیارد تومان و افتتاح پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی شهید شهریاری و شهرک صنعتی کهناب با ۳ میلیارد تومان از مهمترین پروژه‌های حوزه گاز است.

افشارچی خاطرنشان کرد: ۱۱۲ واحد مسکن مددجویی توسط کمیته امداد امام(ره) طی ۸ پروژه شهرستانی به ارزش ۱۸ میلیارد تومان، تعریض و احداث باند دوم محور سلطانیه- قیدار- کبودرآهنگ با ۹۰ میلیارد تومان، افتتاح ۱۴ پروژه بهسازی و بازسازی محورهای مواصلاتی با ۸.۱۴۸ میلیارد تومان، افتتاح ۱۰ پروژه ساخت و مقاوم‌سازی مسکن توسط بنیاد مسکن انقالب اسلامی به ارزش ۲۵ میلیارد تومان طرح‌های بخش راه و مسکن را تشکیل می‌دهند.

وی اظهار کرد: افتتاح ۳ مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در شهرستان‌های ابهر، طارم و سلطانیه و بهره‌برداری از ساختمان جدید پارک علم و فناوری زنجان و افتتاح صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی زنجان با ۹.۱۷ میلیارد تومان، بهره‌برداری از داشبرد مدیریتی استانداری، بهره‌برداری از سیستم اتوماسیون پروانه شهرداری با ۴.۰ میلیارد تومان وافتتاح ۱۸ پروژه به ارزش ۱۰۳ میلیارد تومان از جمله پروژه‌های زیر ساختی شبکه اینترنت، فیبر رسانی، توسعه شبکه و سایر موارد اهم پروژه‌های بخش دانش‌بنیان را تشکیل می‌دهند.

مقام عالی دولت در استان ابراز کرد: در حوزه عمران شهری نیز برگزاری ویژه برنامه افتتاح همزمان ۱۰۴ پروژه عمران شهری، افتتاح ۷۹ پروژه عمران شهری شامل

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010887