aghaei
13 آذر 1401 - 09:21

جشنی از جنس پاکی و زلالی برای فرشتگان زمینی در بیرجند

جشنی از جنس پاکی، زلالی، محبت و بی ریایی برای کودکان و بزرگان قطعه ای از بهشت گمشده زمین " مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع)" که تنها با دیدن چند نفر دست از پا نمی شناسند و عاشقانه به سویشان می آیند و نیاز به اندکی محبت دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به مناسبت 12 آذرماه روز جهانی معلولان شب گذشته به جشن متفاوت برای فرشتگان زمینی در فرهنگسرای بزرگ شهر بیرجند دعوت شدیم.جشنی از جنس پاکی، زلالی، محبت و بی ریایی برای کودکان و بزرگان قطعه ای از بهشت گمشده زمین " مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع)" که تنها با دیدن چند نفر دست از پا نمی شناسند و عاشقانه به سویشان می آیند و نیاز به اندکی محبت دارند.

سالن محل برگزاری جشن لبخند مملو از جمعیت و خانواده ها و حامیان معلولان بود که آمدند تا خالق لبخند بیش از 400 فرشته زمینی شهرمان باشند.

برگزاری جشن لبخند از صفر تا صد با کمک خیران

این مراسم ابتدا با قرائت قرآن آغاز و سپس رئیس هئیت مدیره مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) به پشت تریبون آمد و از خدمات شبانه روزی این مرکز برای 400 معلول و سالمند گفت.

حسین کریم پور با اشاره به اینکه جشن از صفر تا صد با کمک خیران گرانقدر برگزار شده تا شب شادی را ایجاد کنند افزود: این مرکز خیریه هر ماه با یارانه سازمان بهزیستی مبلغ 500 میلیون تومان کسری دارد و تامین این مبلغ کار مشکلی است اما با کمک خیران فعالیت های این مرکز روی زمین نمانده است.

وی عنوان کرد: معلولیت محدودیت نیست و بسیاری از این افراد وارد کارگاه های حرفه آموزی می شوند و نبوغ نهفته در این عزیزان شکوفا می شود.

بعد از سخنان رئیس هئیت مدیره مرکز، گروه هایی از موسیقی و خواننده های بومی با اجرای برنامه های متنوع لحظاتی شاد را خلق کردند و سپس گروه سرود ناشنوایان و گروه سرود توانخواهان مرکز که قطعه"یا رضا رضا" اجرا کردند فضای سالن و دلها حضار حاضر در این مراسم را دگرگون کردند.

جشن شکست حصار معلولیت

 اوج شادی این مراسم خواستگاری آقا رضا از تکتم خانم توانخواهان مهربان مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند بود که به زودی با کمک خیران ازدواج این دو زوج معلول صورت می گیرد.

در شرایطی که جوانان کمتر تمایلی برای ازدواج دارند و اگر هم داشته باشند، معیارشان پول و زیبایی است، در این مکان انتخابی از جنسی دیگر اتفاق افتاده است، انتخابی با معیاری متفاوت از آنچه این روزها در میان جوانان این مرز و بوم می‌بینیم؛ معیاری برای انتخاب یک عمر زندگی از جنسی دیگر، نخستین چیزی که با دیدن یک فرد معلول به ذهن می‌رسد نقص است اما باور توانمندی این افراد، آدمی از جنسی دیگر می خواهد.

در بین معلولان بودن سبب می‌شود که وقت و زمان را فراموش کنیم و آن‌قدر پرانرژی و زیبا هستند که شب نقره‌ای پائیزی در سالن فرهنگسرای شهر بسیار گرم است.

 اینجا جایی است که خاطرات نقره‌ای این جوانان و نوجوانان معلول و سالمندان دوباره زنده می‌شود و گردهم آمده‌اند تا خاطره بازی کنند.

حُسن انجام وظیفه، مهربانی نسبت به یکدیگر، احترام گذاشتن، نظم و ترتیب، کار و تلاش این ها گوشه ای از رفتارهای معلولان این مرکز است که برای هر بیننده ای قابل تامل و به نوعی درس زندگی است.

انتهای پیام/256/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896168