aghaei
10 بهمن 1401 - 22:50

کمک 100 میلیاردی رئیس جمهور به ورزش و جوانان قم جذب شد/ افتتاح 4 پروژه ورزشی در دهه فجر

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: بعد از سفر رئیس جمهور به استان قم مصوب شد تا 100 میلیارد تومان اعتبار به حوزه ورزش و جوانان اختصاص داده شود که ما موفق شدیم 100 درصد این مبلغ را جذب کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، ابراهیم سانی‌خانی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های دهه فجر که در سالن جلسات شهید عزیززادگان این اداره‌کل برگزار شد، طی سخنانی بیان کرد: امسال به لطف خدا و به برکت خون شهدا جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را می‌گیریم، انقلابی که طی این سال‌ها قله‌های مختلف را با موفقیت کسب کرده است.

وی ادامه داد: بدین جهت اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم برای این جشن بزرگ 4 پروژه ورزشی را افتتاح خواهد کرد؛ زمین‌های چمن سلفچگان، نیزار، نایه و سالن کشتی شهید غلام‌پور اطراف بلوار کارگر پروژه‌هایی هستند که در ایام الله دهه فجر بهره‌برداری می‌شوند.

*۱۰۰ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری جذب شده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در ادامه با اشاره به بودجه اختصاص داده شده از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان گفت: بعد از سفر آیت‌الله رئیسی و هیئت دولت به قم مصوب شد که اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان به حوزه ورزش و جوانان اختصاص داده شود.

سانی‌خانی افزود: بنده در این ۹ ماه مدیریت در این اداره‌کل سعی کردم اهتمام بسیاری در هزینه‌ها داشته باشم تا بتوانیم حداکثر استفاده از این اعتبار را محقق بسازیم و این مبلغ را به شیوه مطلوب در پروژه‌های مختلف توزیع کرده‌ایم.

وی ادامه داد: برای مثال مجموعه ورزشی پهلوان تختی یکی از پروژه‌های ورزشی قدیمی در استان است که واقعا به یک بازسازی اساسی نیاز داشت؛ در این راستا برای فاز اول این پروژه 20 میلیارد تومان از اعتبار سفر ریاست جمهور اختصاص دادیم که تا به امروز 18 میلیارد تومان جذب و در حال پیگیری برای ۲ میلیارد باقی مانده هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: بعد از تکمیل بازسازی قرار است این مجموعه ورزشی باتوجه به اینکه در داخل شهر واقع شده، به بانوان عزیز اختصاص داده شود. تلاش می‌کنیم تا پایان سال از این پروژه بهره‌برداری کنیم.

*باکمبود سرانه ورزشی در قم رو‌به‌رو هستیم

سانی‌خانی درخصوص میانگین سرانه ورزشی در استان قم گفت: درحال حاضر میانگین 50 سانتی‌متر سرانه ورزشی را شهر قم داریم، میانگین کشوری 80 سانتی‌متر است؛ درتلاشیم تا با کمک شهرداری قم و کمک‌های مادی وزارت ورزش 30 سانتی‌متر کمبود را جبران کنیم.

وی افزود: بنده در طول دوران مدیریتم اجازه نداده و نخواهم داد تا یک وجب از سرانه ورزشی استان قم تغییر کاربری دهد؛ برای مثال باتوجه به اینکه پروژه هفت تیر تبدیل به یک مکان متروکه شده بود، مدیران استانی تصمیم گرفته بودند تا این مجموعه را واگذار و تغییر کاربری دهند اما بنده اجازه این کار را ندادم و با تزریق 5 میلیارد تومان اعتبار این مجموعه ورزشی را فعال کردم.

*به‌دنبال جذب اعتبار از منابع مختلف مالی هستیم

مدیرکل ورزش و جوانان قم اذعان کرد: بنده معتقدم اگر 100 میلیارد دیگر به حوزه ورزش و جوانان قم اختصاص داده شود باز هم کم است؛ بدین‌جهت با هماهنگی که با استاندار و نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی داشتیم موفق شدیم در 2 مرحله مجموع 2 میلیارد تومان باقیمانده را کسب کنیم.

سانی‌خانی مطرح کرد: در تابستان گذشته به همراه استاندار قم به وزارت ورزش رفتیم و از شخص وزیر درخواست داشتیم تا اعتبار دیگری به استان اختصاص داده شود؛ این قول را گرفتیم تا پایان سال جاری اعتبار قابل توجهی کسب کنیم.

*اختصاص سانس‌ رایگان مجموعه‌های ورزشی به مناطق محروم

وی در ادامه این نشست با اشاره به اینکه دسترسی افراد مناطق محروم به مجموعه‌های ورزشی باید افزایش یابد، تاکید کرد: وظیفه ما این است که افراد ساکن در مناطق محروم باید از اماکن ورزشی استفاده کنند. بدین‌جهت با توافقی که با هیات‌های ورزشی داشتیم مقرر شد در روز یک سانس از سالن در اختیار هیات‌ها به افراد مناطق محروم اختصاص داده شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم اذعان کرد: باتوجه به استقبال فراوان اعضای بسیج و مساجد از این سانس‌ها، تصمیم گرفتیم موقع برگزاری مزایده اماکن‌های ورزشی این شرط را بگذاریم که هر روز چند سانس در اختیار اداره‌کل قرار بگیرد. تحت هیچ شرایطی این سانس‌ها را در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار ندادیم و فقط به مناطق محروم اختصاص دادیم.

سانی‌خانی افزود: برای مثال تا به امروز حدود ۶ هزار نفر از افراد ساکن در مناطق محروم از استخر‌های ما به صورت رایگان استفاده کرده‌اند؛ ۵ هزار بلیط دیگر داریم که تا پایان سال در اختیار مردم عزیز قرار خواهیم داد.

*به‌دنبال این هستیم ارتباط واحد‌های صنعتی را با ورزش افزایش دهیم

وی درخصوص حضور واحد‌های صنعتی در حمایت از تیم‌های ورزشی گفت: حضور صنعت در ورزش باید افزایش یابد؛ هدف ما این است که شرکت‌های صنعتی را با ورزش استان آشنا کنیم تا آن‌ها از تیم‌های ما حمایت مالی داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان قم افزود: این اتفاق در حمایت مالی برخی شرکت‌ها از تیم فوتسال فردوس رقم خورد و روز به روز درحال افزایش است. واحدهای صنعتی ما باید از ورزش حمایت کنند تا شاهد حضور قدرتمند تیم‌های استانی در مسابقات باشیم.

*ورزش قم در یک سال گذشته افتخارات بسیاری کسب کرده است

وی با اشاره به تیم‌های استان قم در لیگ‌های مختلف کشوری گفت: درحال حاضر ۱۸ تیم آقایان و ۱۲ تیم بانوان در لیگ‌های مختلف استانی مشغول به فعالیت هستند. در بحث اعزام‌ها به مسابقات و تیم‌های ملی نیز تا به امروز ۱۷۹ ورزشکار اعزام شده‌اند که ۱۲۵ نفر آن‌ها اقا و ۵۴ نفر خانم هستند.

سانی‌خانی ادامه داد: 513 مدال انفرادی برای استان قم ماندگار شده که 310 مدال برای آقایان و 283 مدال برای بانوان است. همچنین ۸۹ ورزشکار طی ۹ ماه اخیر به اردوهای تیم ملی دعوت شدند.

*اختصاص ۱میلیارد تومان ا عتبار بهحوزه ازدواج و جوانان

مدیرکل ورزش و جوانان استان در ادامه این نشست افزود: طی ۹ ماه اخیر صدها برنامه‌ متنوع در حوزه ازدواج و امور جوانان اجرا شده است.

وی در پایان گفت: اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان به این دو مسئله اختصاص دادیم و این مبلغ را بین ثمن‌های فعال در استان توزیع کردیم تا بتوانند برنامه‌هایشان را عملیاتی کنند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008765