aghaei
10 بهمن 1401 - 09:22

خبر خوب هواشناسی برای مردم کرمانشاه/ ورود سامانه جدید بارشی به استان

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از ظهر امروز به تدریج سامانه وارد جو منطقه می‌شود و تا پایان شب بارش‌های ضعیفی هم به همراه دارد که از فردا حجم بارش‌ها گسترده خواهد شد.

شهناز حق‌پرست، کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در خصوص شرایط جوی استان طی روزهای جاری، اظهار کرد: براساس آخرین داده‌های هواشناسی، از ظهر امروز به تدریج سامانه وارد جو منطقه می‌شود و تا پایان شب بارش‌های ضعیفی هم به همراه دارد.

وی ادامه داد: فردا، سه‌شنبه سامانه گسترده و حجم بارش هم مناسب خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود فردا کل استان کرمانشاه بارش موثری دریافت کند.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بارش که در روز سه‌شنبه شدت بیشتری خواهد داشت؛ با آبگرفتگی معابر عمومی، رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها نیز همراه می شود. انتظار می رود؛ بارش برف، بویژه در گردنه‌ها و برخی نواحی سردسیر بشکلی نسبتا سنگین نمود داشته باشد در روز چهارشنبه، ممکن است گاهی اوقات شاهد رشد ابر و بارش‌های پراکنده‌ای از برف و باران در سطح استان باشیم.

حق‌پرست خاطرنشان کرد: در روز پنج شنبه و البته با شدتی کمتر از روز سه شنبه، مجددا احتمال بارش برف و باران در غالب نقاط استان تقویت می‌شود. همچنین؛ حداقل دمای هوا که تا روز سه‌شنبه به طور نسبی افزایش می‌یابد؛ از روز چهارشنبه تا پایان هفته، روندی رو به کاهش خواهد یافت. کاهش دما که شرایط را برای تشکیل مه، به‌خصوص در اوایل روز فراهم می‌کند؛ در دو روز پایانی هفته محسوس‌تر خواهد بود.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1006765