aghaei
22 اسفند 1401 - 14:05

سلبریتی‌ها نمی‌توانند الگوی زنان و مردان ایرانی باشند

اردبیل- پیشکسوت دوران دفاع مقدس گفت: سلبریتی‌ها نمی‌توانند الگویی شایسته برای زنان و مردان ایرانی باشند چرا که این افراد با بحران هویتی روبه‌رو هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلام‌عسگر کریمیان ظهر دوشنبه در اجلاسیه زنان شهید اردبیل در تالار ولایت اظهار کرد: برخلاف مکتب اسلام که به زن شرافت، عزت و ابهت داده، نظریه‌پردازان غربی در تلاش هستند تا به نوعی حرکتی ضد مبانی ارزشی، دینی و نظام خانواده ارائه کنند.

وی تصریح کرد: غرب برای انهدام تمدن اسلامی و دینی با سه عنصر خانواده، نظام آموزشی و الگوهای جامعه برنامه‌ریزی کرده تا بتواند پایه‌های نظام اسلامی ما را سست و بی‌ارزش کند.

پیشکسوت دوران دفاع مقدس زن را رکن اصلی خانواده و نظام مقدس تربیت عنوان کرد و گفت: آنها معتقدند برای متلاشی کردن جامعه باید در محور نظام خانواده، مادر و زن را بی‌مفهوم جلوه داده و اصالت آن را زیر سوال ببرند.

کریمیان افزود: آنها برای بر هم زدن نظام اجتماعی و خانواده به حرکت‌های پیچیده‌ای دست زدند تا ارزش و جایگاه زن را در جامعه و نظام خانواده مخدوش جلوه داده و به نوعی فساد و تباهی را در این مجموعه گسترش دهند.

وی به پنج مرحله نبرد استکبار جهانی با انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در جنگ سرد، نرم، نیمه سنگ، سنگ و ادراکی و شناختی دشمن نتوانسته به اهداف شوم خود دست پیدا کند و امروز در یک جنگ ترکیبی و هیبریدی سعی دارد تا انقلاب اسلامی را بدون بهره‌گیری از تانگ، گلوله و سایر ادوات جنگی مورد هجمه سنگین قرار دهد که غفلت برخی از مسئولان نیز رد پایی برای آنها باز کرده است.

کریمیان تلاش دشمن را برای ایجاد بحران هویتی و خطای محاسباتی یادآور شد و خاطرنشان کرد: آنها تلاش می‌کنند تا جای خوب و بد را تغییر داده و به جای معرفی الگویی نظیر فاطمه زهرا (س)، سلبریتی‌ها را الگوی زنان ما معرفی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در ایجاد بحران هویتی مقبولیت و مشروعیت نظام اسلامی سناریوهای غرب کاملاً مشخص و معلوم است و آنها تلاش می‌کنند با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت کشور ما را در ابعاد اعتقادی و فرهنگی مورد هجمه سنگین ببرند.

جانباز و ایثارگر دوران دفاع مقدس بیان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم، ایران اسلامی به عنوان ابرقدرت جهانی توانست با تکیه بر قدرت الهی کدخدای خودخوانده آمریکا را با سخت‌ترین هجمه و بمباران نظامی مورد یورش قرار دهد و قطعاً در این عرصه پیروز اصلی انقلاب اسلامی است.

کریمیان در ادامه اظهار کرد: دشمن تلاش می‌کند تا با تمرکز در سوءمدیریت‌ها و ضعف داخلی تهدیدهای خود را با استفاده از فضای مجازی عملی کند اما بهتر است زنان به عنوان محوری‌ترین رکن خانواده با یک هوشمندی و دقت در تولید محتوا و انتشار آن در فضای مجازی حرکتی مؤثر انجام داده تا دشمن را در اقدامات خود ناکام بگذارد.

وی تصریح کرد: در جریانات اخیر دشمن سعی کرد تا با حمله مستقیم به حجاب و عفاف زنان ما، آنها را وارد فضای حاشیه‌ای کند اما در این حرکت نیز دشمن ناکام مانده و نتوانسته به اهداف شوم خود دست پیدا کند.

الگویی شایسته و برتر از حضرت زهرا (س) و زینب کبری نداریم

فرمانده سابق سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با گرامیداشت یاد و خاطره ۲۱ زن شهیده استان گفت: ریحانه نبی الگویی بی‌نظیر برای زنان ما هستند و قطعاً اتکا به دردانه خلقت می‌تواند راه سعادت را برای زنان ما بگشاید.

کریمیان تقدیم هفت هزار شهید زن را در دوران دفاع مقدس و پشتیبانی‌های بی‌نظیر زنان را در سنگر دفاع از اسلام و انقلاب یادآور شد و افزود: در اسلام جایگاه زنان یک جایگاه ارزشی است و در قرآن کریم نیز از زنان به عنوان مایه آرامش و سکون یاد شده است.

وی مقام مادران، همسران و فرزندان شهدا را مقامی ارزشمند در پاسداری از حقانیت اسلام عزیز توصیف کرد و ادامه داد: ما به وجود زنان در کنار صیانت از کیان خانواده و همچنین ارج‌گذاری به عزت و عظمت آنها از دیدگاه اسلام و قرآن غبطه می‌خوریم چرا که تاکید شده علاقه به همسر در ردیف علاقه و عشق به نماز توصیف و بیان می‌شود.

کریمیان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هر چند برخی غربی‌ها و وابستگان داخلی آنها سعی می‌کنند زنان را در جایگاه و رتبه پایین‌تر و در حد نامتعارف جلوه دهند اما در مقایسه با نظریه اسلام، زنان ما با تکیه بر الگوی بی‌نظیر همچون حضرت زهرا (س) و همچنین زینب کبری می‌توانند پرچمدار عزت، افتخار و شرافت باشند.

وی اضافه کرد: ام ابیها در تربیت فرزندان و همچنین دفاع از حریم ولایت جایگاه بی‌نظیر دارد و حضرت زینب (س) نیز با شجاعت و شهامت تمام توانست پیام عاشورا را به نسل‌های آینده منتقل کند.

کریمیان بیان کرد: مادران، دختران و همسران شهدا نیز امروز در چنین سنگری باید ادامه‌دهنده راه فرزندان، پدران و همسران خود باشند که در سخت‌ترین شرایط در دفاع از این نظام کوتاهی نکرده و جان در طبق اخلاص گذاشتند.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس مشارکت زنان را در دوران دفاع مقدس در خط مقدم و عقبه جنگ در تهیه پوشاک، خوراک و رفع نیاز رزمندگان یادآور شد و گفت: در این عرصه نیز زنان عفیف و شایسته ما توانستند رسالت سنگین خود را به شایستگی انجام دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1090539